Arvamusfestivali esimese päeva võtab 10.augusti õhtul kokku Paide Keskväljakul toimuv tantsuklubi, kus dj-d valivad maitsekat tantsumuusikat kuni hiliste öötundideni.

KAIDO KIRIKMÄE / KUKEMURU AMBIENT
PRIIT VÄRK / PAIDE LINN

KIRILL HAVANSKI / PAIDE TEATER
JOOSEP KÕRVITS

LIVE: ELIS & ÖÖ KLUBI

Mainimata ei saa jätta olulist asjaolu, et kõik õhtu jooksul tantsupubliku ette astuvad dj-d on Paide linnaga rohkemal või vähemal määral seotud ja üleüldse ägedad tüübid. Kaidot on kohalik meediamaastik nimetanud ambient-guru nimetusega ning ta on samuti festivali Kukemuru Ambient peakorraldaja, Priit on Paide linnapea ja Kirill esindab sel õhtul uhkusega Paide teatri vaimu.

Oma debüütesinemise sooritab uhiuus muusikaline projekt Elis & Öö Klubi, mis  on 2019.a. kevadel loodud elektroonilise tantsumuusika duo, kuhu kuuluvad vokalist Elis-Erika Maasi ja helilooja / produtsent Öö Klubi.Duo poolt loodavas helimaailmas kohtuvad 80-ndatest mõjutatud rütmiskeemid, 90-ndate reiviajastu süntesaatorid, tänapäevane vokaalikäsitlus ja see ebamaine miski, mida saab kirjeldada kui muusikalist rännakut valguse ning varjude piiril.Elis & Öö Klubi avaldas juuni alguses oma debüütsingli “I Don’t Dance”, mis lisaks “Spotify” keskkonnale jõudis ka värsket muusikat tutvustava “Raadio 2” erinevatesse playlistidesse.