Esinevad Mari Kalkun, Robert Jürjendal, Kaido Kirikmäe

Neljapäeva õhtul, 8.augustil kell 22.00 toimub Paide Püha Risti kirikus improvisatsiooniline kontsert, kus esmakordselt saavad ühise projekti raames kokku eripalgelised muusikud Mari Kalkun(laul, kitarr, kannel), Robert Jürjendal(kitarr, live-elektroonika) jaKaido Kirikmäe(live-elektroonika).

 

 

 

 

 

 

Mari Kalkun (s. 1986) on Võrumaa juurtega muusik, laulja ja looja, kelle muusika tunnussõnaks on vahetu. Tema meeldejäävad meloodiad ja ruumilised helimaastikud on inspireeritud eesti luulest ja loodusest, regilaulust ja elust enesest. Ta käsitseb erinevaid pille – kandleid, akordioni, kitarri ja klaverit –, ent eeskätt tunneb Mari ära tema vägeva hääle järgi. Tema soolokontserdid on ehedad ja isiklikud, peegeldades aastaaegade rütme, lugusid praegusest hetkest ja kutsudes kaasa ümisema. Lisaks üksi musitseerimisele esineb ta ka koosseisudega Mari Kalkun & Runorun ning Upa-upa trio.

Marilt on ilmunud viis albumit, mis on tänaseks avaldatud nii Euroopas kui Jaapanis. Tema muusikutee algas autorialbumiga ”Üü tulõk” (2007), mis sai kodumaal sooja vastuvõtu osaliseks ning mida märgati ka välismaal. Mari Kalkun on lisaks kodumaale andnud kontserte naaberriikides Soomes ja Lätis, Saksamaal, Poolas, Tšehhis, Armeenias, Ungaris ning korduvalt ka Jaapanis. Tema 2015. aastal rahvusvahelise ansambliga Mari Kalkun & Runoruniga salvestatud album “Tii ilo” nominteeriti 2015. aasta etnomuusika albumi tiitlile nii Eesti kui Soome muusikaauhindadel.

Ta on lõpetanud cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe pärimusmuusika laulu eriala, olnud vahetusüliõpilaseks Sibeliuse Akadeemias ja teinud kaasa mitmetes rahvusvahelistes projektides. Mari Kalkuni muusikat on seatud ka kooridele ning orkestritele ning esitatud noorte tantsu- ja laulupeol.

Robert Jürjendal (1966) õppis 1981–1985. aastal G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis klassikalist kitarri ning fakultatiiverialana kompositsiooni helilooja Anti Marguste juures. 2013 aastal omandas ta magistrikraadi

muusikahariduses Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ja Eesti Teatri – ja Muusikaakadeemias.
Alates aastast 1992 on ta kolmel korral osa võtnud inglise kitarristi ja innovaatori Robert Fripp’i Guitar Craft kursustest ja turneest The Berlin Guitar Ensemble koosseisus Saksamaal.

1993 moodustas ta koos Mart Soo ja Tõnis Leemetsaga ansambli Weekend Guitar Trio, millele on kirjutanud ja arranžeerinud suure osa oma kitarrirepertuaarist.
Kitarristina, heliloojana ja produtsendina on Robert Jürjendal osalenud rohkem kui 50-ne albumi valmimisel. Tema koostööpartneriteks on läbi aastate olnud Tõnis Mägi (Tõnis Mägi & 777), Arvo Urb (Fragile), Riho Sibul, Siiri Sisask, Liisi Koikson, Strand Rand, Indrek Patte (Linnutee), UMA, Liiss Viira, Kaido Kirikmäe, Mati Turi, Madis Metsamart, Anti Jürjendal, David Rothenberg, John Wieczorek (USA), Petri Kuljuntausta (Soome) Nadia Utkina (Udmurtia), Markus Reuter (Saksa-Austria) Toyah Willcox, Tim Bowness, Colin Edwin, Peter Chilvers (UK), Andi Pupato (Šveits), Jan Bang, Arve Henriksen (Norra) ning Sandor Szabo (Ungari) jpt.

Robert Jürjendal on kirjutanud muusikat erinevatele muusikakollektiividele: Duo Kristo Käo /Jorma Puusaag, Tallinna Kitarrikvartett, Tobias Kvartett, Una Corda, Resonabilis, YXUS Ensemble, RAM, Kammerkoor Head Ööd Vend, Kammerkoor K.O.O.R, Tütarlastekoor Ellerhein, Eesti Filharmoonia Kammerkoor jmt. Ta on teinud tihedat koostööd ka vaimulik Jaan Tammsalu ja kirjanik Doris Kareva ja Valdur Mikitaga.

Ta on loonud muusikat teatrilavastustele “Kalevipoeg” (Vanemuine 2018) ja mitmetele lühi-ja dokumentaalfilmidele: “Igatsus” rež. S. Cute (USA), loodusfilmidele: “Sundasunik” “Rannaniitude laulud“, „Teispool vihma“, “Black With Red”, “Lanswood gardens”, “Inimese mõõt”, “Hoidmise vägi”, “Woman and Glacier”, “Come Back Free”.

Robert Jürjendal on välja andnud 3 sooloplaati: Rõõmu allikas (iapedus-music 2013), Valguse palsam (iapedus-music 2014) ning Lihtminevik (Strangiato Records 2016).
Ta on andnud mitmeid soolokontserte nii Eestis, Soomes, Norras kui ka Ungaris.

Aastal 2018 ilmus tal koos inglise bassimängija Colin Edwiniga (Porcupine Tree, Exwise Heads) album “Another World. Samal aastal valdas USA plaadifirma Albany Records Robert Jürjendali esimese autoriplaadi ansambliga Five Seasons (Volkmar Zimmermann, Sara Fiil, Aleksei Saks, Madis Metsamart, R.J.)

Robert Jürjendal töötab õppejõuna Tallinna Muusikakeskoolis, Eesti Teatri-ja Muusikaakadeemias. Ta on vabakutseline interpreet ja helilooja, Eesti Heliloojate Liidu liige.

Käesoleval ajal on ta aktiivselt tegutsev vabakutseline helilooja/ muusik ning Tallinna Kunstihoone kontsertsarja SOOLO korraldaja.

Kaido Kirikmäe (sündinud 6. juulil 1973 Viljandis) on eesti eksperimentaalmuusika helilooja.
Ta alustas muusikalist tegevust 1990. aastal, liikudes psühhedeelse roki juurest peagi edasi eksperimentaalsemate kõlapiltide suunas.
Kirikmäe loob ja esitab oma muusikat kontsertidel 100% reaalajas, tekitades massiivseid ja rafineerimata, kuid orgaanilisi helilaineid vokaali, erinevate akustiliste instrumentide, luuperi ja analoogaparaatide kaasabil. Ise nimetab ta oma helikeelt pigem orgaaniliseks kui elektrooniliseks muusikaks.

Kirikmäe on lisaks kolmele sooloalbumile avaldanud loomingut kogumikplaatidel. Samuti on tema muusika kõlanud nii kunstinäituste kui ka loodussaadete taustaks.
Sooloesinejana on ta lisaks Eestis toimunud üritustele (Kumu Öö, ERM-i Öö, Hea Uus Heli, PÖFF, TMW, Sleepwalkers, Maailmafilm, “Vana filmilindi festival” jne) oma heliloomingut esitlenud Lätis, Leedus, Venemaal, Soomes, Poolas (Asymmetry & Woodstock festival), Saksamaal, 
Šveitsis, Ungaris (Sziget festival), Rumeenias, Inglismaal, Islandil (Iceland Airwaves & Extreme Chill festival) ja Tšiilis.

Kirikmäe on ka Balti ja Skandinaavia regiooni olulisema ambient-festivali Kukemuru Ambient kaaskorraldaja. 2016. aastal pälvis Kirikmäe Järvamaal aasta kultuuritegija nimetuse.