Reede õhtul 9.augustil on kõik jazzi ja improvisatsioonilise muusika huvilised oodatud A.Pärdi muusikaaeda, kus vabas õhus astub lavale Eesti improvisatsioonilise muusika tippkooslus WEEKEND GUITAR TRIO.

“Weekend Guitar Trio on tõeline müsteerium… Trio mängib nende endi keeruka vormiga ambient muusikat, mida nad on läbi aastate muljetavaldavalt süvendanud ja laiendanud ning mis nende kontserdil veenvalt kinnitust leidis. Olles nüüdseks juba tuttav nimi Euroopas, eelistab Weekend Guitar Trio esineda muusikafestivalidel, kus nad saavad 100% muusikale keskenduda.”
– Henning Bolte, London Jazz

Veebruaris 2018 tähistas Eesti üks omanäolisemaid muusikakollektiive Weekend Guitar Trio oma 25. juubelit. Nende aastate jooksul on WGT oma nime all välja andnud kuus albumit, lisaks veel koostööalbumid koos Vox

Clamantise, Jan Bangi (Norra) ja Toyah Willcoxiga (Inglismaa) ning Markus Reuteriga (Saksamaa). Trio on esinenud paljudel mainekatel džäss- ja uue muusika festivalidel Soomes, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal,Šveitsis, Norras, Jaapanis, Venemaal ning Moldovas.

WGT loomingut iseloomustab komponeeritud ja improviseeritud muusika kolmele elektrikitarrile ja elektroonikale. Triot on mõjutanud nii džässmuusika kui ka elektrooniline maailmamuusika. WGT muusika on kõlanud populaarses BBC 3 muusikaprogrammis, samuti paljudes teistes Euroopa raadiojaamades.

WGT on musitseerinud koos parimate eesti DJ-dega ja briti DJ-duoga Spring Heel Jack; mitmete löökpillimängijate (Brian Melvin, John Wieczorek), rahvamuusikute (Celia Roose, Tuule Kann) ning lauljatega (Kadri Hunt, Priit Lehto). WGT koostööpartneriteks on erinevatel aegadel lisaks eelnimetatutele olnud Eesti Filharmoonia Kammerkoor ning heliloojad Anti Marguste, Jaan Rääts, Mirjam Tally ning Tõnu Kõrvits.

2010 toimus Londonis Kings Place’is WGT kontsert koos briti popartisti Toyah Willcoxi ja norra elektroonilise muusika viljeleja ning produtsendi Jan Bangiga. Aastal 2013 tähistas WGT oma 20. juubelit kontsertide ning duubelplaadiga, kus külalismuusikutena osalesid ansambel Una Corda (Ene Nael, Liis Viira, Kristi Mühhling) ning džässtrio koosseisus Taavi Kerikmäe, Tanel Ruben ning Taavo Remmel. Aastal 2017 andis Weekend Guitar Trio London Jazz festivali raames kaks kontserti, nendest ühe kandis üle raadiojaam BBC3. 2018. mais esines Weekend Guitar Trio Finest Jazz Showcase’il Tokyos.