Arvamusfestivali raames saab tutvuda ka kohalike kunstnike loominguga. Kahe festivalipäeva jooksul toimub aadressil Rüütli 32 visuaalse ja helikunsti projekt “Varjatud väljad”, mis algab reede õhtul ning lõpeb laupäeva õhtul kell 20.30 autorite aiakontserdiga.

Video – ja heliinstallatsioon „Varjatud väljad“ suhestub me maailma tajumise juurtega. Kas on võimalik visuaalkeelde tõlkida kuulmist, kompamist, haistmist, maitsmist? Meie tajuorganid tingivad, kuidas me maailmaga suhestume. Nad on meile lähedal, ehk liigagi lähedal – ei ole selge, kus läheb piir me tajuorganite ja tajuväljade vahel. Ehk ei olegi seda …Unustusse vajunud hoone keskkonnas avaldub üks võimalik tajuväljade visuaalne ja heliline tõlgendus koos teemaga suhestuva, Aasia kultuuriruumist pärit luulega.
Teostajad: Leho Rubis, Liis Lepik (Kultusfilm), Kaido Kirikmäe

 

Leho Rubis on maalikunstnik ja muusik, kelle helirännakute alguseks on Varanasi linn ja Põhja-India klassikaline muusika. Ta on saanud bakalaureusekraadi Tartu Ülikooli maali erialal (2001) ja magistrikraadi Tartu Ülikooli kunstiajaloo erialal (2010). Aastatel 2005–2014 oli Rubis Paide kunsti-, muusika- ja kirjandusfestivali „Kolmkõla“ üks peakorraldajatest. Ta on esinenud isiku- ja kureeritud näitustel Eestis, Bosnia ja Hertsegoviinas, Indias ning Egiptuses. Tema kunstiajaloo-teemalised artiklid on seotud orientaalse kunstiga. Huvi ambientmuusika meditatiivse ja looduslähedase suuna vastu ning meeldiv koostöö Kaido Kirikmäega erinevatel kontserditel viisid ühise plaadi loomiseni. Selle koostöö uueks väljundiks on mitmed video – ja heliinstallatsioonid, kaasautoriks Liis Lepik.

Kaido Kirikmäe (sündinud 6. juulil 1973 Viljandis) on eesti eksperimentaalmuusika helilooja. Ta alustas muusikalist tegevust 1990. aastal, liikudes psühhedeelse roki juurest peagi edasi eksperimentaalsemate kõlapiltide suunas. Kirikmäe loob ja esitab oma muusikat kontsertidel 100% reaalajas, tekitades massiivseid ja rafineerimata, kuid orgaanilisi helilaineid vokaali, erinevate akustiliste instrumentide, luuperi ja analoogaparaatide kaasabil. Ise nimetab ta oma helikeelt pigem orgaaniliseks kui elektrooniliseks muusikaks.

Kirikmäe on lisaks kolmele sooloalbumile avaldanud loomingut kogumikplaatidel. Samuti on tema muusika kõlanud nii kunstinäituste kui ka loodussaadete taustaks. Sooloesinejana on ta lisaks Eestis toimunud üritustele (Kumu Öö, ERM-i Öö, Hea Uus Heli, PÖFF, TMW, Sleepwalkers, Maailmafilm, “Vana filmilindi festival” jne) oma heliloomingut esitlenud Lätis, Leedus, Venemaal, Soomes, Poolas (Asymmetry & Woodstock festival), Saksamaal, Šveitsis, Ungaris (Sziget festival), Rumeenias, Inglismaal, Islandil (Iceland Airwaves & Extreme Chill festival) ja Tšiilis. Kirikmäe on ka Balti ja Skandinaavia regiooni olulisema ambient-festivali Kukemuru Ambient kaaskorraldaja. 2016. aastal pälvis Kirikmäe Järvamaal aasta kultuuritegija nimetuse.

Liis Lepik – režissöör, operaator ja produtsent – on sündinud 11. juulil 1984. aastal. Ta õppis Kalamaja põhikoolis ja Tallinna 21. Koolis. Kõrghariduse omandas ta Tallinna Ülikoolis rekreatsioonikorralduse erialal (sotsiaalteaduste bakalaureusekraad 2007), seejärel jätkas
õpinguid sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia magistriõppes. Hiljem on Lepik täiendanud end visuaalantropoloogia erialal Berliinis ning 2015. aastal lõpetas ta dokumentalistika magistrantuuri Balti Filmi- ja Meediakoolis. Liis Lepik on töötanud DeForefilm OÜ tegevjuhi ja
produtsendina, 2011. aastal asutas ta produktsioonifirma Kultusfilm OÜ, kus tegutseb produtsendi ja režissöör-operaatorina. Tema senised filmid on osalenud mitmel rahvusvahelisel filmifestivalil ning võitnud auhindu Eestis. Liis Lepik on Eesti Dokumentalistide Gildi liige alates 2012. aastast.